"Sløve padder"

Asger JORN
Dibujo Acuarela Acuarela
12.694 € (13.662 $) - 16.925 € (18.215 $)
"Skov"

Egill JACOBSEN
Pintura Oleo/lienzo
5.078 € (5.465 $) - 6.770 € (7.286 $)
"I mellemtiden"

Mogens BALLE
Pintura Oleo/lienzo
"Personage"

Karel APPEL
Dibujo Acuarela Técnica mixta/papel
21.156 € (22.769 $) - 29.618 € (31.875 $)
Untitled

Karel APPEL
33.849 € (36.429 $) - 50.773 € (54.643 $)
"Efter liten tegning av Dürer"

Anna Eva BERGMAN
Pintura Oleo/tabla
1.270 € (1.367 $) - 1.690 € (1.819 $)
Fishermen

Eugène BOUDIN
Dibujo Acuarela Plumbago
677 € (729 $) - 1.016 € (1.093 $)
"Soleil coucheron" Paris

Albert Marie LEBOURG
Pintura Oleo/lienzo
2.552 € (2.747 $) - 4.352 € (4.684 $)
"Herbstblätter"/ "Déjeuner"

Edward CUCUEL
Pintura Oleo/lienzo
25.851 € (27.821 $) - 43.085 € (46.369 $)